معرفی روغن موتور جرمینول 5W30 و روغن موتور جرمینول 5W40

روغن موتور جرمینول5W30:

 

آیا روغن موتور جرمینول 5W30  برای ماشین شما مناسب است؟

تمامی روغن موتورها بر اساس گرانروی یا مقاومت در برابر جریان و نحوه عملکرد در درجه حرارت شدید، درجه بندی می‌شوند. روغن موتور ایده‌آل برای اتومبیل شما آن است که بتواند گرم‌ترین دما در منطقه زندگی شما را تحمل کند در حالی که در سردترین دمای هوا همچنان قادر به جریان باشد. روغن 5W30 برای طیف گسترده‌ای از دماها مناسب است.روغن موتور جرمینول 5W30 و به طور کلی روغن موتورهای 5W30 به عنوان یکی از روغن‌های متداول در بازار تبدیل شده است.

 

روغن موتور جرمینول 5W30 چیست؟

روغن موتور جرمینول 5W30 به طور گسترده در موتورهای سبک بنزینی و دیزلی استفاده می‌شود. مانند اکثر روغن موتورهایی که امروزه تولید می‌شوند ، روغن موتور جرمینول 5W30، چند درجه‌ای است. به این معنی که از درجه گرانروی یا ویسکوزیته پایین‌تر از 5 تا درجه گرانروی بالاتر از 30 متغیر است.

حروف W در روغن موتور  5W30 مخفف زمستان است. عددی که قبل از آن نشان داده شده گرانروی روغن در دمای پایین و عدد بعد از آن نشانگر گرانروی در دماهای بالاتر( به طور متوسط 150 درجه سانتی‌گراد) و به هنگام روشن شدن موتور است.

 

 

عملکرد روغن موتور 5W30 با دیگر روغن موتورها

روغن موتور جرمینول 5W30، دارای درجه گرانروی زمستانی 5 است. این بدان معنی است که در دماهای بسیار پایین نسبت به روغن موتور جرمینول 10W40، چسبناکی کمتری دارد. درجه گرانروی گرم آن 30 است، به این معنی که در دمای بالا نسبت به روغن موتور جرمینول 5W40، چسبناک نیست

چه زمانی باید از روغن موتور جرمینول 5W30 استفاده کنم؟

شما همیشه باید از روغن توصیه شده توسط سازنده وسیله نقلیه خود استفاده کنید. با این حال، روغن موتور جرمینول 5W30، می‌تواند در دمای پایین حدود 30 درجه سانتیگراد و تا 35 درجه سانتیگراد کار کند. اگر از  ماشین خود  در مکان‌هایی با تغییرات دمای فصلی نسبتاً بالا استفاده می‌کنید، روغن موتور جرمینول 5W30 گزینه ایده‌آلی است.

روغن موتور جرمینول 5W30، مخصوصا برای اتومبیل‌هایی که در آب و هوای سرد مورد استفاده قرار می‌گیرند، بسیار مناسب است. برخلاف روغن‌هایی که درجه حرارت گرم بالاتریدارند  مانند 10 یا 15، روغن موتور جرمینول 5W30، می‎تواند در هنگام روشن شدن موتور در دمای پایین به اندازه کافی آزادانه جریان یابد تا از اجزای داخلی موتور محافظت کند. این روغن برای سفرهای طولانی که نیاز به مصرف سوخت بیشتر و قرار گرفتن در معرض گرما دارند نیز انتخاب خوبی است.

چرا روغن‌  موتور 5W30 بسیار رایج است؟

روغن 5W30 یکی از روغن‌های متداول است، زیرا برای طیف گسترده‌ای از وسایل نقلیه و انواع موتور مناسب است. دامنه گرانروی این روغن موتور به این معنی است که می‌تواند از اجزای داخلی موتور در رنجی از تغییرات شرایط آب و هوایی، محافظت کند. این توانایی داشتن عملکرد خوب در فصول تابستان و  زمستان، راحتی عدم نیاز به تغییر وزن روغن در هر فصل را با خود به همراه دارد. علاوه بر این‌ها گرانروی پایین روغن موتور 5W30  به معنای فشار کمتر در پمپ روغن و همچنین مصرف سوخت بهتر است.

چرا روغن موتور جرمینول 5w30، همه کاره است؟

توانایی عملکرد روغن موتور جرمینول 5W30، در انواع متنوعی از موتور ماشین‌ها و در دامنه وسیعی از شرایط دمایی، آن را فوق العاده و همه کاره کرده است. خواه یک موتور سبک بنزینی یا دیزلی داشته باشید، اغلب روغن موتور جرمینول 5W30 پیشنهاد مناسبی است، زیرا در دماهای پایین زمستان نیز به راحتی در موتور جریان می‌یابد. در عین حال این وغن موتور در دماهای بالا و هوای گرم تابستان که موتور ماشین به سختی کار می‌کند، روغن موتور جرمینول 5W30 از موتور خودرو محافظت می‌کند. در حالی که دیگر روغن موتورها با گرانروی پایین‌تر ممکن است به موتور آسیب بزند و یا باعث سایش در قطعات موتور شوند.

روغن موتور جرمینول 5W40:

هنگام مقایسه و انتخاب روغن موتور دو فاکتور از اهمیت بالایی برخوردارند، موتور خودرو در زمستان چقدر سرد می‌شود و پیشنها و توصیه‌ی شرکت سازنده‌ی خودرو. روغن موتور جرمینول 5W40 با توجه به دامنه گرانرو، می‌تواند برای راه‌اندازی موتور در درمای پایین و در دمای بالا موتور موثر باشد. همچنین روغن موتور جرمینول 5W40 در بیشتر شرایط قابل استفاده است.

 

روغن موتور 5W40 به چه معناست؟

روغن موتور جرمینول 5W40 نیز چند درجه‌ای است و دارای درجه گرانروی زمستانی 5 است. این به این معنی است که در دمای بسیار پایین در مقایسه با روغن موتور 10W40، درجه گرانروی گرم این روغن موتور 40 است و به این معنی که در دمای بالا به اندازه روغن موتور جرمینول 10W40 گرانرو است.

روغن موتور جرمینول 5W40 نیز در محدوده وسیعی از تغییرات دما کارایی خوبی دارد. در دماهای پایین به خوبی درون موتور جریان می‌یابد و در دماهای بالا با عدد گرانروی 40 در محافظت در برابر سایش موتور بسیار موثر است.

اما چرا گرانروی روغن موتور مهم است؟

گرانروی روغن مقاومت آن در برابر جریان است. روغن خیلی غلیظ به درستی از موتور شما عبور نمی‌کند. روغن خیلی رقیق هم از قطعات متحرک در برابر فرسودگی محافظت نمی‌کند. گرانروی با کاهش دما افزایش می‌یابد و با افزایش دما کاهش می‌یابد.

هنگام انتخاب درجه خاصی از روغن موتور، با معقوله‌ی عملکرد و محافظت موتور روبرو هستید. روغنی که در هنگام کارکرد موتور چسبناک‌تر باشد، در محافظت از اجزای موتور عملکرد بهتری خواهد داشت. اما روغنی که خیلی غلیظ باشد نیز تا حدی باعث کاهش عملکرد موتور خواهد شد. به همین دلیل مهم است روغن موتوری را انتخاب کنید که مناسب موتور خودروی شما باشد.

کدام روغن موتور را استفاده کنیم؟5W30 یا 5W40؟

انتخاب بین روغن موتور جرمینول 5W30 و 5W40 به دمای تابستان مکان شما بستگی دارد. هر دوی آن‌ها برای روشن کردن موتور در دماهای پایین( زمستان) به یک اندازه مناسب هستند و به راحتی درون موتور جریان می‌یابند. اما در دماهای بالا و زمانی که موتور روشن و گرم است،  روغن موتور جرمینول 5W40 نسبت به روغن موتور جرمینول 5W30 از ویسکوزیته بالاتری برخوردار است.

ما مفتخریم که آماده ارائه دو روغن موتور جرمینول 5W60 و5W40   مطمئن و اصل، به شما هستیم. با مراجعه به اینجا می‌توانید با ما و دیگر محصولات ما آشنا شوید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *